مژده نگهدار

مژده نگهدار

حکم: ۶ سال زندان
اتهام منجر به محکومیت: توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام
عضویت یا ارتباط با: حزب ایرانارشیست
علی عبدالرضایی لیدر حزب ایرانارشیست پیش‌تر در این رابطه گفته بود: «مژده نگهدار یکی از مستعدترین شاعران کالج شعر است که به اتهام این‌که سال‌ها پیش شاگردم بوده بازداشت شده و مدتی‌ست که او را به بند زنان زندان اوین منتقل کرده‌اند هراس از ایرانارشیست‌ها باعث شده اهریمن ابتدایی‌ترین اصول انسانی را نیز زیر پا بگذارد. ایرانارشیست‌ها از لحظه‌ای که وارد عملیات پارتیزانی و کار عملی می‌شوند، پی همه چیز را به تن‌شان می‌مالند. ایرانارشیست‌ها، از جان گذشته‌اند، پرنسیب مبارزاتی دارند. کسانی هستند که با هم، هم‌پیمان شده‌اند علیه قادسیه و آن پیمان ما علیه قادسیه پشت حکومت را شکسته؛ نلرزانده شکسته؛ آن‌ها را به وحشت انداخته! طوری که از ضعف، بدبختی و بی‌اطلاعی‌شان، آدم‌هایی را دستگیر می‌کنند که اساسن هیچ نسبتی با ما ندارند، از جمله مژده‌ نگه‌دار؛ مژده یک شاعر جوان کالجی‌ست که حتی جزو شاگرد‌های اصلی و مستقیمم نبوده؛ او را چرا باید دستگیر کنند و به بند زنان زندان اوین ببرند!؟ یک دختر بیست‌و‌سه ساله باهوش را چرا بیهوده باید بازداشت‌ش کنند؟»

در همین رابطه علی عبدالرضایی در تاریخ یکشنبه ۱۲ آبان و پس از اطلاع از خبر حکم مژده نگهدار در پیام زیر به این عمل واکنش نشان داد:

«مژده نگهدار، فعال سیاسی ایرانارشیست است که اخیرن در حکمی ضدانسانی به شش سال حبس محکوم شده؛ ما این عمل را بشدت محکوم کرده و اجازه نخواهیم داد که جمهوری کثیف اسلامی هیچ ایرانارشیستی را در زندان نگه دارد.»

وی همچنین از تمام آزادیخواهان ایرانی خواست تا در طوفان توییتری با هشتکهای زیر شرکت کنند:

#قهرمان_مژده_نگهدار
#عملیات_مژده_نگهدار
#پارتیزان_مژده_نگهدار

پارتی‌سان‌های ایرانارشیست هم در اعتراض به این حکم ناعادلانه در اکثر شهرهای ایران اقدام به عملیات و شعارنویسی کردند.

مژده نگهدار در چند شاخه هنری فعالیت داشته است. او بازیگر تئاتر، فیلم‌نامه نویس،  شاعر و دانشجوی مقطع کارشناسی در رشته بازیگری تئاتر ساکن تهران است.

تخلفات قضائی : نقض حق دسترسی به وکیل

گاه‌شمار: از جدید به قدیم

  • 1398/6/11
    به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، دو اتهام «توهین به رهبری» و «تبلیغ علیه نظام» به او تفهیم شد. در ادامه این گزارش آمده است که دادسرا اوین وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی جهت آزادی موقت او صادر کرده است اما خانواده وی توانایی تامین وثیقه را ندارند
  • 1398/4/23
    در حوالی این تاریخ از بند ۲ الف زندان اوین به بند نسوان این زندان انتقال یافت
  • 1398/4/16
    بازداشت شد

مژده نگهدار

حزب ایرانارشیست

اشتراک بگذارید!