هیچ ملایی مردم‌سالار نیست

هیچ ملایی مردم سالار نیست

 

هیچ ملایی مردم‌سالار نیست-علی عبدالرضایی

هیچ ملایی مردم سالار نیست! بارها بیانیه‌ی اخیر مجمع روحانیون را که با رهبری سید محمد خاتمی اداره می‌شود خوانده‌ام. مجمع روحانیون مهم‌ترین پایگاه اصلاح‌طلبان‌ست که بعد از موضع‌گیری‌اش در جنبش سبز، رابطه‌اش با رهبری تیره شد و هنوز خامنه‌ای روی خوش به آن‌ها نشان نداده است، و این در حالی‌ست که طی چند سال اخیر، مجمع روحانیون به هر بهانه‌ای چاپلوسی دیکتاتور را کرده‌ست.

این گروه از ملاها برای این‌که مثل جامعه‌ی روحانیت، دوباره مورد لطف خامنه‌ای قرار بگیرند تا سهم بیشتری در اداره‌ی کشور داشته باشند و پروارتر شوند، بیانیه‌ی آخرشان را با لگدمال کردنِ خون مردم نوشته‌اند و ملت به ستوه آمده‌ی ایران را فروخته‌اند تا مورد عفو دیکتاتور قرار بگیرند. محمد خاتمی که بیست ‌سال‌ست در هر فرصتی دَم از مردم‌سالاری می‌زند ناگهان در چرخشی حداکثری، حتی شدیدتر از رهبری، مردم معترض را فرصت‌طلب و عوامل بیگانه خواند تا نشان داده باشد کوچکترین اعتقادی به مردم‌سالاری ندارد و چنان‌چه منافع جمهوری اسلامی در خطر باشد، پشیزی برای خواست و خون مردم ارزش قائل نخواهد شد.

طی دو دهه‌ی اخیر، در هر جنبش و اعتراض مردمی، درباره‌ی قدرت بازیگری و ریاکاری محمد خاتمی نوشتم اما مدام با حمله‌ی طرفداران­ش روبه ­رو شدم که به انصاف و صداقت سیاسی و گارد مردم‌سالارانه‌ی سیّد خندان اعتقاد داشتند، حالا بعد از رونمائی خاتمی جدید و اکران چهره‌ی واقعی‌ش، بسیار مایل‌م ببینم این دسته از طرفداران ژورنالیست‌ش، چطور تریبون‌ها و رسانه‌های پرتعدادشان را بسیج می‌کنند تا به توجیه بیانیه‌ی مجمع روحانیون و گریم دوباره‌ی سیّد خندان بپردازند.

علی عبدالرضایی 
از کتاب فرادستان فرودستان

 

 

اشتراک بگذارید!