زهرا محمدی، دختر کرد در زندان سنندج

زهرا محمدی

زهرا محمدی

زهرا محمدی، دختر كرد علی رغم گذشت بیش از ٦ ماه از زمان بازداشت همچنان در زندان سنندج نگهدارى می گردد. با اين که وثیقه ى ٧٠٠ ميليونى جهت آزادی موقت توسط خانواده ى وى تامین شده، با این حال توسط بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج از پذیرش آن جلوگیری به عمل آمده است.
زهرا محمدی در تاریخ ۲ خردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

قاضی موسی شاهگلدی، رئیس شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج بدون هيچ دليل محكمه پسندى از پذیرش وثیقه خودداری می کند و خانم محمدی بیش از ٦ ماه گذشته را در بازداشت به سر برده است. بازجویی زهرا محمدی از بیش از یک ماه پیش تمام شده است و از آن زمان وی در کانون اصلاح و تربیت شهر سنندج به سر می‌برد.
زهرا محمدى، ٢٨ ساله، در دوران بازجویی به شدت جهت اعترافات اجباری تحت فشار بازجویان قرار گرفته و روز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ بدون اطلاع قبلی جهت محاکمه به صورت مخفیانه به دادگاه منتقل شده بود. با این حال یکی از وکلای دادگستری که در دادگاه به صورت اتفاقی حضور داشته نسبت به موضوع معترض شده و وکیل و خانواده زهرا را در جریان قرار داده است. پس از حضور وکیل و خانواده و اعتراض آنان، نهایتا برگزاری دادگاه به روز چهارشنبه ۳ مهرماه موکول شده بود.
لازم به ذکر است زهرا محمدی، از اعضای “انجمن فرهنگی نوژین” است که در زمینه تلاش برای حفظ محیط زیست کردستان، مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع این استان و آموزش زبان کردی فعالیت دارد؛ اما همانطور كه رژيم بارها مخالفت شديد خود را با اين دسته از فعاليت ها به طرق گوناگون نشان داده فعاليت هاى وى را نيز به هيچ وجه برنتابيده ست. اطلاعات سپاه نخبگان زيادى را در اين راستا سر به نيست كرده و نهايت تلاش خود را مى كند تا بتواند به طريقى اين دخترِ كثيفى-گريز را متهم به جاسوسى براى بيگانگان كند. ايرانارشيست ها سكوت را محاكمه خواهند كرد! شما وادار خواهيد شد، خيلى!

 زهرا محمدی، اخبار زندان
حزب ایرانارشیست

محمد رضا مرادی زندانی سیاسی در بیدادگاه جمهوری اسلامی

اشتراک بگذارید!