«جهاد» و «جنگ‎» برای ایدئولوژی رسالت اساسی جمهوری اسلامی است

– سفیر عربستان در آمریکا در مقاله‎ای با اشاره به شکست سیاست مماشات در مقابل آلمان نازی، نوشته راه مقابله با رژیم ایران مهار آن است نه مماشات.

– «قانون اساسی جمهوری اسلامی خواستار گسترش مأموریت ایدئولوژیک جهاد در سراسر جهان است».

– همزمان با تهدید روحانی به بستن تنگه هرمز، روزنامه کیهان تهران بار دیگر در تیتر اول خود دبی، ابوظبی و ریاض را تهدید به حملات موشکی کرده است.

– رژیم برای چانه‎زنی‌های بین‌‏المللی به تیم روحانی و ظریف با نقاب دروغین میانه‌رو ماموریت می‌دهد و همزمان بنزین بر آتش جنگ‎‌افروزی وابستگانش می‌‏ریزد تا شاید امتیازهای بیشتری در مذاکرات بگیرد. درست همانگونه که در برجام اتفاق افتاد! به همین دلیل وقتی آمریکا از برجام بیرون رفت، جنگ‌افروزانی مانند کیهان تهران پا به پای میانه‌روهای دروغین به تب و تاب و هراس افتادند و آمریکا را به عهدشکنی متهم کردند!

– دولت ترامپ دست جمهوری اسلامی را خوانده به همین دلیل رژیم مجبور شده چوب پرش خود را بالاتر برده و تهدید رنگ‌باخته‌ی بستن تنگه هرمز و پخش «بیست میلیون چریک در دنیا» و موشک‌پرانی به کشورهای مختلف را مطرح کند.

پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ برابر با ۲۶ ژوئیه ۲۰۱۸

(+ویدئو) خالد بن سلمان سفیر عربستان سعودی در آمریکا چهارشنبه، سوم مرداد در مقاله‌ای که وبسایت «عرب نیوز» منتشر کرده با اشاره به شکست سیاست مماشات با آلمان نازی، بر لزوم آنچه مهار جمهوری اسلامی در منطقه نامیده تاکید کرده است.

خالد بن سلمان

در بخشی از این مقاله آمده «ترامپ تاکید کرده که آمریکا در قبال رژیم ایران هرگز از سیاست مماشات که در توقف توسعه‌طلبی‌های آلمان نازی و جبران هزینه‌بردارترین جنگ تاریخ بشریت شکست خورد، استفاده نخواهد کرد […] توافق اتمی بخشی از سیاست مماشاتی بود که اگر ادامه پیدا می‎کرد نتایج فاجعه‌باری به همراه می‌داشت.»

این شاهزاده سعودی همچنین رژیم ایران را عامل هرج و مرج و ویرانی در منطقه دانسته و نوشته است که باید رژیم ایران را از نظر اقتصادی و دیپلماتیک مجازات کرد و همه گزینه‌ها را به منظور تضمین روش‌های دیپلماسی و اثرگذاری آن روی میز نگه داشت.»

خالد بن سلمان همچنین تاکید کرده توافق اتمی سال ۲۰۱۵ محدودیت‎های مالی در تهران را کم کرد اما پس از آن رژیم ایران از این فرصت برای جاه‎طلبی‌های تجاوزکارانه و حمایت از افراط گرایان برای بی‎ثبات کردن خاورمیانه استفاده کرد و رهبران جمهوری اسلامی بجز حمایت از تروریسم در سوریه، یمن، لبنان و دیگر نقاط جهان، هیچ کاری نکردند.

وی می‎نویسد: «قانون اساسی جمهوری اسلامی خواستار گسترش مأموریت ایدئولوژیک جهاد در سراسر جهان است و از روز اول روح‎الله خمینی و پیروانش مسلمان و غیرمسلمان را تشویق به صدور انقلاب کردند.»

در بخش دیگری از این مقاله نیز آمده که محمدجواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران، به شدت تلاش می‎کند چهره‎ای مدرن از جمهوری اسلامی در خارج از کشور ارائه دهد در حالی که خود او از شبکه‎های اجتماعی‌ای استفاده می‎کند که در ایران ممنوع و فیلتر است.

خالد بن‏‌سلمان گفته جهان باید با جدیت و با قصد مقابله با رژیم ایران به ما ملحق شود و جمهوری اسلامی هم باید بداند در صورتی که همچنان به نقض قوانین بین‌‏المللی و دخالت در امور همسایگان خود ادامه دهد، هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

واکنش‎ها در ایران به مقاله تند خالد بن سلمان

روزنامه جمهوری اسلامی در ستون «جهت اطلاع» خود نوشته «جوانک تازه‌کاری که مسئولیت سفارت عربستان در آمریکا را بر عهده دارد، بار دیگر حرف‌های گنده‌تر از دهان خود زده است.»

همچنین وزارت خارجه جمهوری اسلامی اظهارات سفیر عربستان در آمریکا را «پوچ»، «بی‎ارزش» و «مضحک» دانسته و گفته رسواتر از آن است که ارزش هرگونه پاسخگویی داشته باشد!

روابط عمومی این وزارتخانه اعلام کرده: «صرفا باید متذکر شد که تلاش مذبوحانه برای ایجاد شک و شکاف و تداوم فضاسازی‌های روانی کانون‌های ضد ایرانی برای اخلال در انسجام داخلی و اتحاد دولت، ملت و مسئولان کشور موضوعی نیست که آنها و سفیر تازه‌کار و جویای نام سعودی بتوانند روی آن حساب کنند.»

در بیانیه وزارت خارجه جمهوری اسلامی باز هم از کیسه‌ی «ملت ایران» خرج شده و آمده «ملت ایران سرمایه‎های بزرگ و مسئولان متعهد، خدوم و میهن‌دوست خود را بخوبی می‎شناسند و هرگز به اینگونه اتهامات و دروغ‌سازی‎های جاهلانه و ناشیانه و روش‎های کهنه و رنگ‌باخته که توسط اتاق‎های بی‌فکر آنان طراحی و توسط رسانه‎های ضد ایرانی بازنشر می‎شود، وقعی نمی‎گذارند.»

کیهان تهران، چهارشنبه سوم امرداد

همزمان با انتشار مقاله خالد بن سلمان علیه سیاست‎های جنگ‌‏طلبانه‎ رژیم، روزنامه کیهان چاپ تهران نیز (چهارشنبه سوم امرداد) تیتر اولخود را به سخنگوی انصارالله یمن اختصاص داد و آرزوی خود را از زبان یمنی‌ها خطاب به شرکت‎های بین‎المللی چنین بیان کرد: «موشک‎ها در راه است، دبی، ابوظبی و ریاض را تخلیه کنید»!

این تیتر جنگ‌افروزانه‌ی کیهان تهران در شرایطی منتشر می‌شود که حسن روحانی روز یکشنبه، ۳۱ تیرماه، ادعا کرد که به دنبال اصلاح روابط با عربستان، امارات و بحرین‌ هستیم!

رسالت کیهان تهران؛ خنثی کردن پیام روحانی

روزنامه ایران پنجشنبه، چهارم امرداد، در مورد تیتر کیهان ولی فقیه نوشت: «کیهان وظیفه خود می‌داند بلافاصله پیام متفاوتی از مواضع رئیس جمهوری ایران به کشورهای منطقه مخابره کند، جای سؤال و ابهام است! پیوستگی این روزنامه با نهادهای حاکمیتی مواضع آن را برای کشورهای منطقه مهم کرده و این ابهام را ایجاد کرده که کانال اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران کدام تریبون است.»

البته روزنامه ایران به عنوان اصلی‎ترین تریبون دولت اشاره نکرده که اگر واقعا قصد حسن روحانی اصلاح روابط با کشورهای خلیج فارس است پس چرا بار دیگر نه تنها تهدید به بستن تنگه هرمز کرده بلکه از بستن دیگر تنگه‎ها نیز سخن گفته آن هم در شرایطی که آگاه است کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس متحد اصلی ترامپ هستند. ولی روحانی ترامپ را تهدید کرده که با «دُم شیر بازی نکن» چون «جنگ با ایران مادر همه جنگ‌ها» است! در حالی که تا به امروز نه ترامپ و نه دولت ترامپ بر خلاف دولت اوباما که تکرار می‌کرد «گزینه جنگ و حمله نظامی روی میز است» اصلا از جنگ و برخورد نظامی نه تنها حرفی نمی‌زنند اتفاقا بیشتر از اوباما صحبت از توافق می‌کنند! ولی نه توافقی بسیار فراتر از برجام! از همین رو جمهوری اسلامی و دولتمردانش مرتب پای جنگ را به میان می‌کشند چون نمی‌خواهند تن به آن توافق تعیین‌کننده بدهند!

«راه قدس از کربلا می‎گذرد»: والفجر هشت

در واقع نه تنها رسالت کیهان تهران و حسین شریعتمداری و همفکران او در جناح اصولگرا بلکه رسالت حسن روحانی و دولت و کل نظام جمهوری اسلامی لطمه زدن به منافع ملی و جنگ‌طلبی و جنگ‌افروزی است.

«بستن تنگه هرمز» را که تا کنون بارها تکرار شده، حسن روحانی در سفر اتریش دوباره مطرح کرد و بلافاصله مورد تقدیر قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس قرار گرفت و علی خامنه‌‏ای رهبر جمهوری اسلامی هم آن را تأیید کرد و علی اکبر ولایتی مشاور وی و همینطور وزارت خارجه جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه با چراغ سبز «رهبر خردمند» به تکرار «بستن تنگه هرمز» پرداختند.

روحانی در سخنرانی اخیر خود بیشترین زمان را برای توصیف وضعیت نظامی ایران در جنگ هشت ساله با عراق گذاشت و از عملیات والفجر و ساقط کردن ۷۳ هواپیمای عراقی طی یک عملیات و واردات سلاح ضدتانک آر پی جی گفت. کیست که نداند جنگ عراق برای هر دو کشور جز تخریب و کشتار و شکست متقابل چیزی در بر نداشت! ولی حالا روحانی نه در برابر عراق، بلکه برای رویارویی با آمریکا و تحریم‌های آن بیشتر از آنکه درباره فرمول‌های اقتصادی و راه‌های سیاسی بگوید مرتب جنگ و درگیری نظامی را مطرح می‌کند. همه اینها نشانه این نیز هست که جمهوری اسلامی مانند پس از انقلاب، تشنه‌ی یک جنگ پر «نعمت» است! غافل از اینکه نه ایران و مردمانش شباهتی به شرایط ایران پس از انقلاب سال ۵۷ دارند و نه آمریکا کشوری مانند عراق است و نه در صورت وقوع یک جنگ احتمالی که سران رژیم به تصور آن دامن می‌زنند، جبهه‌ای وجود خواهد داشت که جمهوری اسلامی بتواند در آن عرض اندام کند! سرنوشت سران رژیم در چنین جنگ احتمالی بهتر از صدام و قذافی نخواهد بود و تاوان خرابی‌ها و کشتار و هرج و مرج آن را باید مردم ایران بپردازند.

دو قطبی‎سازی فضای عمومی در داخل ایران و توسط بوق‌های تبلیغاتی رژیم و رسانه‌های وابسته‌اش، سیاست کهنه‎ و رنگ‌باخته‌ای است. رژیم برای چانه‎زنی‌های بین‌‏المللی از یک سو به تیم روحانی و ظریف با نقاب دروغین میانه‌رو ماموریت می‌دهد و از سوی دیگر همزمان بنزین بر آتش جنگ‎‌افروزی وابستگانش می‌‏ریزد تا عربستان و اسراییل و بحرین و مرزهای اروپا را تهدید به بالستیک‌پرانی کنند با این هدف که شاید با این تهدیدهای ماجراجویانه، مذاکره‌کنندگان غربی به میانه‌روهای کذاب نظام امتیاز دهند. درست همانگونه که در برجام اتفاق افتاد! یکی از نشانه‌های بارز این ترفند خبیثانه اینکه، وقتی آمریکا از برجام بیرون رفت، جنگ‌افروزانی مانند کیهان تهران پا به پای میانه‌روهای دروغین به تب و تاب و هراس افتادند و آمریکا را به عهدشکنی متهم کردند!

دولت کنونی ترامپ دست جمهوری اسلامی را خوانده است. از همین رو این بار جمهوری اسلامی چوب پرش خودش را بالاتر برده و به شکلی بسیار گسترده‎ نه تنها مؤتلفه‎ای‎ها به دنبال اعزام ۲۰ میلیون چریک به تمام دنیا هستند بلکه امثال صادق زیباکلام «خیلی میانه‌رو» هم که افرادی مانند «رئیسی» را به «براندازان» مدافع دمکراسی ترجیح می‌دهد حاضرند برای حفظ نظام اسلحه به دست بگیرند و همراه با دستگاه چهل‌ ساله‌ی سرکوب و سرداران سپاه که از صبح تا شب سودای شلیک به حیفا و تل‎آویو و ریاض را در سر می‎پرورانند، در یک جنگ احتمالی که نظام‌شان مسبب آن است بجنگند!

اشتراک بگذارید!