خزرفروشی

🔴 مهمترین روزنامه‌ی بریتانیا “The independent”

خبر معاهده‌ی خزر را که یکشنبه امضا می‌شود؛ با این تیتر پوشش داد:
“یک خبر عالی برای روسیه”
و در متن خبر اضافه می‌کند:
“ایران بازنده‌ی اصلیِ این معاهده‌ست”

ننگین‌تر از معاهده‌ی ترکمنچای و گلستان، معاهده‌ای‌ست که توسط روحانی نماینده‌ی خامنه‌ای امضا می‌شود.
تمام نشریات و تلویزیون‌های خائن فارسی در مقابل این خبر سکوت کرده‌اند.
🔴بعد از ۲۲ سال جدل بر سر نفت و گاز خزر، بالاخره نتیجه این مذاکرات مشخص می‌شود.
بیلیون‌ها دلار سرمایه در این دریا وجود دارد.
طبق این معاهده، ایران حق بهره‌برداری از
حجم نفت و گازِ دریای خزر را ندارد:

۴۸ بیلیون( ۴۸ میلیارد بشکه نفت)
و ۹ تریلیون(۹ هزار میلیارد متر مکعب گاز طبیعی)

یعنی میلیاردها میلیارد دلار که آن را آخوندها دو دستی تحویل روسیه دادند و با سکوت محض رسانه‌ها طرف هستیم.

همسایگان خزر در تعجب‌اند که چرا ایران بعد از سال‌ها اشتراک خزر با شوروی، حالا تن به این خفت می‌دهد؛ در حالی که باید مدعی اصلی خزر باشد.
در این میان ترکمنستان به‌دنبال منافع کشورش می‌خواهد خط ویژه‌ا‌ی را برای انتقال نفت و گاز داشته باشد تا بیش از این براي انتقال آن از از دل درياي خزر به كشورش، روسيه واسطه نباشد و به روسيه باج ندهد. طبیعتن روسیه باید با این طرح مخالفت کند چون استقلال ترکمنستان در انتقال نفت و گاز نفعی برای روسیه ندارد؛ اما اینکه ایران هم با این طرح مخالف است؛ نشان از این می‌دهد که می‌خواهد منافع روسیه را طرفداری کند.
روزنامه‌ی The independent در قسمتی اضافه کرده‌ست که:
ما بزرگترین دریاچه‌ی جهان را دریای خزر می‌دانیم ولی چطور این دریاچه می‌تواند از قانون دریاچه‌ها پیروی نکند؟ طبق قانون دریاچه‌ها، اگر یک دریاچه بین چند کشور قرار گرفته باشد باید تمامی منابع آن بین کشورهای اطرافش تقسیم شود؛ یعنی 5 کشور اطراف خزر باید منابع آن را بین خود تقسیم کنند ولی روسیه دریاچه بودن خزر را قبول ندارد. اگر خزر را دریا تلقی کنیم؛ طبق قانون دریاها، هر کشور باید به نسبت ساحلی که از آن دریا دارد از منابع آن استفاده کند ولی روسیه دریا بودن خزر را هم نمی‌پذیرد.

روسیه حالا معاهده‌ای نوشته که دست ایران را کاملن از خزر کوتاه می‌کند و سیاستمداران بی‌سواد ایرانی پای این معاهده ننگین نشسته‌اند و هیچ رسانه‌ای هم خبر قراداد باخت صد درصدی ایران را منتشر نمی‌کند.
نشریات سراسر جهان صراحتن اعلام می‌کنند که ایران تنها بازنده‌ی این معاهده است. علی عبدالرضایی طی چند ماه گذشته، وقوع این مسئله را حدس زده و بارها آن را موشکافانه بررسی کرده‌بود؛ حالا روزنامه‌های مهم جهان آن را علنی کرده‌اند ولی رسانه‌های ایرانی همچنان در سکوت به سر می‌برند و در مقابل این خیانت کثیف واکنشی نشان نمی‌دهند.

اشتراک بگذارید!