رسوایی دیگر برای حکومت ملاپاسداران؛ غرق شدن یک خانواده‌ی ایذه‌ای در کارون

در پی سیل مصنوعی اخیر سپاه پارسخواران از طریق بارورسازی ابرها دیروز قایق حامل یک خانواده با پنج سرنشین در رودخانه‌ی کارون حدفاصل روستاهای ده‌شیخ و ثریا از بخش سوسن شهرستان ایذه واژگون شد.
بخش‌دار سوسن گفت: «قایق حامل یک خانواده ۴ نفره به همراه راننده‌ی آن در آب کارون جاری در این بخش غرق شد» که سه نفر از این افراد به همت اهالی منطقه نجات یافته، دو نفر دیگر غرق شدند و اثری از آنان بر جای نمانده است.
این درحالی‌ست که تریبون حکومت ملاپاسداران بسیاری از خبرها را پنهان یا تحریف کرده، تنها دم از خبرهایی می‌زند که قدرت پنهان کردن‌شان را ندارد.
البته علاوه بر صدمات جانی سیل اخیر که باعث مرگ صدها نفر شد، بخش‌های دیگر ،مثل شبکه برق کشور، آسیب‌های جدی‌ای دیده است که تبعات آن زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده.
مدیر عامل شرکت توانیر گفت: «بیش از ۳۰ درصد از شبکه‌‌ی برق در ۱۰ استان سیل‌زده آسیب دیده است. خسارت‌های وارد شده به شبکه‌ی برق ایران بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان برآورد شده.» محمدحسن متولی‌زاده جمعه ۹ فروردین به خبرگزاری‌های داخلی گفت: «در حوادث اخیر که تقریباً ۲۳ استان را تحت تأثیر قرار داد به شبکه‌های ما خسارت وارد شد، به‌خصوص در ۱۰ استان این خسارت‌ها بیشتر بود و باعث خاموشی‌هایی هم شد.» مدیر عامل توانیر اعلام کرد که در اثر سیل، برق ۱۴۵۰ روستا قطع شد. برق آق‌قلا و گمیشان، دو شهر سیل‌زده استان گلستان، همچنان قطع است.
خلاصه اینکه هرچه پیش‌تر می‌رویم زوایای پنهان نسل‌کشی حکومت غاصب عراقی‌ها در ایران رنگ‌وبوی تازه‌ای به‌خود می‌گیرد و انگار فاجعه‌ی نبرد قادسیه دارد تکرار می‌شود.
انگار جز مشکل‌سازی برای فرودستان و فرصت فکر ندادن به آنان هدف دیگری ندارند.
شاید بدین طریق از طرفی خود را برای برگزاری انتخابات پیش رو آماده می‌کنند و می‌خواهند توان مخالفت را از مردم فرودست بگیرند. 

هیئت دبیران خبری ایرانارشیسم

اشتراک بگذارید!