کتاب ایرانارشیست‌ها از فردا آمده‌اند

” کتاب ایرانارشیست‌ها از فردا آمده‌اند”

اثر: علی عبدالرضایی

انتشارات: کالج شعر
این کتاب در تاریخ ۱۳۹۷/۸/۲ منتشر شده است.
دانلود کتاب ایرانارشیست ها از فردا آمده اند

سرمتن کتاب:

مردم نام دیگر آدم‌هایی‌ست که فرق چندانی با عکس‌های سلفیِ خود ندارند، طوری که هر چه بیش‌تر بزرگ‌‌شان کنی، بیش‌تر از پیش کیفیت از دست می‌دهند! خوشبختانه ایرانارشیست‌ها چنین نیستند، آن‌ها جز در آیینه، دنبال رئیس و رهبر و قهرمان نمی‌گردند و برای این‌که در باران خیس نشوند، مثل اغلب پرنده‌ها پی سرپناه بال‌بال نمی‌زنند بلکه همچون عقاب بالای ابرها پرواز می‌کنند. ایرانارشیست‌ها مردم قرن بیست‌و‌یکم‌اند و مثل الوین تافلر معتقدند عدم توانایی در خواندن و نوشتن بی‌سوادی نیست بلکه بی‌سواد کسی‌ست که نتواند آموخته‌های دیروز را دور ریخته و از نو بیاموزد، نو را بیاموزد. ایرانارشیست‌ها همه از فردا آمده‌اند و هیچ نسبتی با سنّت ندارند، آن‌ها اکراه دارند که سیاسی باشند اما همیشه سیاسی‌اند چون همه‌چیز در ایران سیاسی‌ست. پارتیزان‌های ایرانارشیست برای این‌که پیراهن آزادی را تن‌شان کنند، نیک می‌دانند که نباید آن را در خون بشورند اما دیکتاتور ایران می‌خواهد که خون‌شان بریزد و همین بی‌شک موجب ریختن خون‌ش خواهد شد.
این مقدمه را آوردم تا بگویم کتاب حاضر مانیفست رفتارزنی انقلابیِ پارتیزان‌ها در ایران‌ست و تک‌تک سطرهایش در خیابان نوشته شده‌اند و در همه‌جایش ایرانارشیست‌ها حضوری راسخ دارند، به‌عبارت دیگر در تک‌تک مطالب این کتاب از زاویه دید ایرانارشیسم به مسائل گوناگون روز نگاه کرده‌ام.
حالا که این کتاب آماده‌ی انتشار شده باید سپاس‌گزار دوستانی باشم که این مجموعه محصول تلاش آن‌هاست، رفقایی که بین یادداشت‌های اخیرم در صفحات نت گشته‌اند و مطالبی را انتخاب کرده‌اند که در بخش اول این کتاب آمده است، و همچنین از بین سخنرانی‌های روزانه‌ام، تعدادی را انتخاب و پیاده‌ کرده‌اند که آن¬ها نیز بخش دوم کتاب را تشکیل می‌دهند. متأسفانه این‌روزها سرم چنان شلوغ‌ست که حتی برای نوشتن این چند سطر دنبال دقیقه گشته‌ام، پس چرا اقرار نکنم که در تهیه‌ی این کتاب هیچ نقشی نداشته‌ و حتی وقت نکرده‌ام متن پیاده شده‌ی سخنرانی‌ها را یک‌بار مرور کنم.

علی عبدالرضایی

 

اشتراک بگذارید!