سهیلا حجاب

سهیلا حجاب

وضعیت فعلی: در بازداشت، بدون دادگاه

اتهام: متهم به عضویت یا هواداری از گروه‌های مخالف

تخلفات قضائی : نقض حق دسترسی به وکیل

سهیلا حجاب وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر ، از روز پنج شنبه (نهم آبانماه) در زندان اوین به اعتصاب غذای خشک دست زده است و جان وی در خطر است.

به گفته علی عبدالرضایی لیدر حزب ایرانارشیست، درحالیکه خانم سهیلا حجاب در حین اعتصاب غذای خشک به سر میبرد، در شامگاه یکشنبه (دوازدهم آبانماه) نسرین ستوده زندانی سرشناس اصلاح طلب به ایشان قرص خواب میدهد و بدیهی است چنین کاری بشدت خطرناک است و دلیل انجام این کار از سوی خانم ستوده نادانیست!

گاه‌شمار: (از جدید به قدیم)

  • 1398/5/12

به زندان اوین بازگردانده شد

  • 1398/4/3

به بهانه انتقال به دادسرا او را از زندان خارج کردند اما به یکی از خانه‌های امن اطلاعات سپاه در تهران انتقال یافت.این بازداشت خشم جامعه وکلا، حقوق‌دانان، فعالین مدنی و حقوق بشر را در پی داشته است.

  • 1398/3

ده روز پس از آزادی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و به زندان اوین انتقال یافت

  • 1397/10

بازداشت شد. هرانا نوشته است که او بعد از مدتی به دو سال زندان محکوم شد و پس از پنج ماه با اعمال عفو از زندان آزاد شد. این بازداشت خشم جامعه وکلا، حقوق‌دانان، فعالین مدنی و حقوق بشر را در پی داشته و آنان خواستار آزادی این وکیل دادگستری شده‌اند.
طی ماه‌های گذشته، حکومت حساسیت ویژه‌ای نسبت به وکلای دادگستری از خود نشان داده که این حساسیت، اغلب موجب بازداشت، حبس و محدویت وکلای دادگستری شده است

مطالب مرتبط:

اشتراک بگذارید!